More Website Templates @ TemplateMonster.com - September22, 2014!

Spływy kajakowe organizujemy na rzece Pilicy z wodowaniem na własnej przystani. Po wcześniejszym uzgodnieniu, na życzenie możemy przewieźć sprzęt w inne miejsce i tam zwodować.
Kajakarze mają do wyboru kilka tras o różnym stopniu trudności i wysiłku. Z tymi najkrótszymi poradzą sobie nawet rodziny z dziećmi. Dla bardziej wymagających istnieją trasy kilkudniowe.
Po ukończeniu spływu odbierzemy wasze puste opakowania, nie wrzucajcie ich do wody i nie zaśmiecajcie brzegów rzeki.
Naszych uczestników i sprzęt odbieramy we wcześniej ustalonym miejscu i odwozimy do Spały

SAJAKI VISTA, KAJAKI PRODIGY II std luk - polietylen - niezwykle wytrzymały materiał zapewniający BRAK uszkodzeń polietylen - niezwykle wytrzymały materiał zapewnijący BRAK uszkodzeń, mapnik na dziobie kajaka, najwygodniesze siedziska - składane i przesuwane dla łatwiejszego załadunku, specjalne wgłębienie na nakubek/napoje w siedzisku, siedziska wyłożone miekką,szybkoschnącą okładziną - wygoda i izolacja, odkręcany korek spustowy wody na dziobie z zabezpieczeniem, komfortowo regulowane podpórki dla nóg w strandarcie ( przód i tył ), 2 podłużne wgłębienia w dnie poprawiające sterowność kajaka, odpowiednia szerokość zapewniająca stabilność na wodzie, wygodne uchwyty na dziobie i rufie ułatwiające przenoszenie kajaków, otwarty kokpit zapewnia wystarczająco dużo miejsca na bagaż.

W Spale i jej okolicach zostało wytyczonych wiele znakowanych tras rowerowych. Przebiegają one przez najciekawsze miejscowości, miejsca i tereny cenne przyrodniczo. Na naszej przystani wypożyczą Państwo rowery męskie, damskie i dziecięce. Sprzęt można wypożyczyć na godziny, lub na doby.
Istniej możliwość połączenia spływu z wycieczką rowerową. Uczestnicy płyną do umówionego miejsca, gdzie odbieramy od nich kajaki i dostarczamy rowery, którymi wracają do Spały.

START DYSTANS CZAS META
Spała 6,5 km ok. 1 godz. Teofilów
Spała 9 km ok. 2 godz. Inowłódz
Spała 10 km ok. 2,5 godz. Zakościele
Spała 13 km ok. 3 godz. Fryszerka
Spała 20 km ok. 4-5 godz. Mysiakowice
Spała 23 km ok. 5 godz. Grotowice
Spała 27 km ok. 6 godz. Gapinin
Spała 33 km ok. 7 godz. Domaniewice
Spała ? km 2 dni. Nowe Miasto

KAJAKI
- 15 zł godzina
- 50 zł doba
- Wycieczka kajakowo rowerowa trasa: Spała-Zakościele(kajakiem)powrót rowerem do Spały cena: 80zł. za jeden kajak i dwa rowery.
Cena dowozu/przywozu kajaków i osób do uzgodnienia w zależności od ilości osób i odległości dla grup zorganizowanych ceny ustalane są indywidualnie.

ROWERY
- 20 zł cały dzień
- 7 zł godzina

  • 1

    Po pierwsze. Pilica to jedna z najpiękniejszych i najczystrzych rzek w Polsce. Jest całkiem dzika i otoczona pierwotną puszczą. Nie jest to trudna rzeka i poradzą tu sobie nawet mniej doświadczeni kajakarze. Odcinek, na którym organizujemy sływy przebiega przez Spalski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty Spała i Żądłowice.
  • 2

    Po drugie. Spała to przepiękna historyczna miejscowość położona w puszczy pilickiej. Walory miejscowości docenili już carowie zakładając tutaj swoją letnią rezydencję, która stała się w okresie międzywojennym siebibą prezydentów RP. W Spale na turystów czeka bogata baza noclegowo gastronomiczna oraz wiele ciekawych zabytków.
  • 3

    Po trzecie. Okolice Spały gwarantują wiele atrakcji zarówno historyczych jak i przyrodniczych. Średniowieczne zamki i kościoły, bunkry z drugiej wojny światowej, wywierzyska (Niebieskie Źródła), śródleśne stawy i lasy pełne grzybów. Wokół Spały i sąsiednich miejscowości wyznakowano wiele ścieżek rowerowych i szlaków turystycznych.
Na miejscu możecie państwo wypożyczyć kajak lub rower. Po skończonym spływie odbieramy sprzęt i uczestników i odwozimy do Spały. Po wcześniejszym uzgodnieniu możliwość rozpoczęcia spływu w dowolnym miejscu.
Na przystani czeka na naszych gości czysta piaszczysta plaża i kąpielisko. W sezonie funkcjonuje tu letni bar, w którym można zaspokoić głód i pragnienie. Oferujemy ciepłe posiłki, ciepłe i zimne napoje oraz zimne piwo.
Na polu biwakowym możemy ugościć zarówno kajakarzy jak i turystów chcących spędzić wolny czas nad wodą. Mamy tu miejsce na ognisko, a na zamówienie możemy przygotować opał. Zaplecze sanitarne o standardzie biwakowym.